Ukieweb

Jaroslav Petřík

Co byste o mně měli vědět dříve, než mi svěříte své texty

Píši už roky a zlepšuji se mílovými kroky

S psaním jsem začal už na základní škole, kde jsme s kamarádem distribuovali na CD (na diskety jsem už moc mladý) náš první herní magazín. Prodali jsme přesně dvě kopie a měli jsme z toho velkou radost. Mimo vlastní herní magazín jsem přispíval také do školního časopisu.

Psaní pokračovalo i na střední škole, kde jsem už měl svůj ručně psaný deník s povídkami na motivy mých tehdejších oblibených filmů a seriálů. Psal jsem o Indana Jonesovi, Hvězdné bráně, Hvězdných válkách a podobně.

V tu dobu jsem již intenzivně četl knížky a brzy jsem pochopil, že kdo čte, tak se nevyhnutelně dostane také k psaní.

Na střední škole jsem navázal na angažmá ze základní školy a začal přispívat do školního časopisu také na střední škole. Později vycházel také na webu, je to ale už hromada let a tento archiv je již nenávratně ztracen.

Na střední škole jsem začal poprvé psát za peníze a to pro magazín Androidtip.cz, který funguje do dnes. Na webtrhu jsem následně začal hledat zakázky a psal více či méně zajímavé texty na všechna různá témata.

Zajímavou zkušeností bylo psaní pro vydavatelství Mladá Fronta, pro které jsem příspíval do internetového magazínu Doupě.cz. Díky tomuto portálu jsem se brzy mohl pochlubit svým prvním článkem v tištěném časopise Computer na téma Retro hry a kde si je zahrát. V této době jsem již zakládal živnost a začal všemu tomu psaní říkat copywriting.

Jméno Jaroslav Petřík
Datum narození 7. září 1992
E-mail kontakt@petrikj.cz
Telefon +420 731 749 838
IČO 04511581
Akutálně mám volné kapacity a přijímám zakázky

Na mé texty můžete narazit na řadě webů

Doupě.cz, Rychlost.cz, Inwestown.cz, Abdz.cz, Mini-knihovna.cz, Androidtip.cz, Gamevise.com, Mámnápad.cz, Rozsviťsi.cz, Objevit.cz, Srovnáme.cz, Události247.cz, TipyNaČtení.cz, Azulgar.com, Pište-povídky.cz